L1 laboratorija, kao najveća i najaktivnija učionica Računarskog centra Fakulteta tehničkih nauka (FTN), u funkciji je svakodnevno od 7 do 21 čas, uključujući subote. Od ključnog je značaja za obuku studenata na svim smerovima, posebno na nižim godinama studija u oblastima programiranja, animacije, građevine i geodezije, gde studenti rade na savremenim softverima koji zahtevaju visok nivo tehnološke podrške. Donacija Schneider Electric-a, omogućila je ugradnju najmodernije opreme koja studentima obezbeđuje optimalne uslove za rad, što je od presudne važnosti za podizanje kvaliteta nastave i praktične obuke.
Direktor Razvojnog centra Schneider Electric-a u Novom Sadu, Dragoljub Damljanović, istakao je otvorenost Fakulteta tehničkih nauka za primenu novih tehnologija i saradnju sa privrednim sektorom. „Ključ uspeha našeg poslovanja su kvalitetni inžinjeri koji rade kod nas, i zato smo uvek tu da pomognemo FTN-u da održi kvalitet obrazovanja. Imamo sreću da je FTN okrenut ka primeni novih tehnologija u praksi, što svima mnogo znači. Naš uspeh umnogome zavisi od kvaliteta i obrazovanja studenata sa ovog fakulteta koji se nakon studija zaposle kod nas. Schneider u Srbiji godišnje zaposli između 50 i 100 inžinjera, kvalitetnog kadra koji dolazi sa FTN-a. Zahvalni smo dekanu i profesorima koji su spremni da se usavršavaju i edukuju mlade u oblasti novih tehnologija, kako bi kada dođu u Schneider bili uspešni u zajedničkom poslu“, naglasio je Damljanović.
Dekan FTN-a, prof. dr Boris Dumnić, izrazio je posebnu zahvalnost kompaniji Schneider Electric i svima koji su doprineli ovom projektu. „U sklopu naše dugogodišnje i uspešne saradnje ovo je samo još jedan pokazatelj da bez ulaganja u kvalitetan kadar i obrazovanje nema ni kvalitetnih kompanija i biznisa. Nama ovo mnogo znači jer je ovo najveća računarska laboratorija po broju sedećih mesta, tako da smo njenim renoviranjem zaokružili renoviranje svih laboratorija Računarskog centra. Naši studenti sada imaju mogućnost da uče na novoj i savremenoj opremi predmete na kojima će kasnije graditi svoje karijere, što ukazuje da bez odgovarajuće hardversko-softverske podrške nema ni kvalitetnog ulaganja u obrazovanju“, rekao je Dumnić.
Obnovom ove laboratorije, Fakultet tehničkih nauka značajno je unapredio kvalitet obrazovanja i praktične obuke za svoje studente. Donacija kompanije Schneider Electric ne samo da pruža moderno okruženje za rad i učenje, već dodatno učvršćuje saradnju akademskog i privrednog sektora, što pozitivno utiče na razvoj stručnjaka spremnih za savremeno tržište rada.
Tagovi: Schneider Electric