Sektor nacionalne bezbednosti u SAD-u će sakupljati fotografija lica dece migranata

0
49
sektor-nacionalne-bezbednosti-u-sad-u-ce-sakupljati-fotografija-lica-dece-migranata

BIZIT 2024

PCPress.rs Image

Američko Ministarstvo za unutrašnju bezbednost (DHS) planira da unapredi svoje algoritme za prepoznavanje lica, a prema izveštajima, planiraju da koriste podatke o licima dece migranata koja ulaze u zemlju za obuku ovih algoritama. Prema MIT Technology Review, agencija planira da prikuplja i analizira snimke lica dece mlađe od 14 godina, uključujući i bebe.

PCPress.rs Image

Plan proširenja prikupljanja biometrijskih podataka

Programi koji prikupljaju biometrijske podatke, pa čak i uzorke DNK od migranata, obično se primenjuju samo na osobe starosti između 14 i 79 godina. Međutim, ovaj plan je omogućila odluka nekih sektora Ministarstva da ukinu starosna ograničenja za prikupljanje biometrijskih podataka. Pošto se podaci prikupljaju u istraživačke svrhe, ograničenja koja važe za operativne aktivnosti agencije ne odnose se na ovaj program.

Iako program još nije započeo prikupljanje podataka, prema rečima Johna Boyda iz Kancelarije za biometrijski identitet Ministarstva, finansiranje je već obezbeđeno. Boyd naglašava da se ozbiljno vodi računa o privatnosti i da podaci neće biti deljeni sa komercijalnim industrijama. Cilj programa je poboljšanje tehnologija prepoznavanja lica kroz bolje razumevanje promena lica tokom godina, što bi moglo pomoći u pronalaženju nestale dece čak i nakon mnogo vremena.

Međutim, kritičari izražavaju zabrinutost zbog prikupljanja podataka od migranata, koji često dolaze u potrazi za boljim životom i osećaju pritisak da pristanu na prikupljanje njihovih podataka. Posebno je zabrinjavajuće to što deca ne mogu dati informisanu saglasnost za ovakve postupke.

Ministarstvo unutrašnje bezbednosti, međutim, osporava deo izveštaja MIT Technology Review-a, tvrdeći da trenutno nemaju planove za prikupljanje slika lica dece mlađe od 14 godina, bilo u operativne ili istraživačke svrhe.

Izvor: Engadget

SBB

Tagovi:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.