TOP TECH: Honor Magic V3 – Domaći zadatak konkurenciji

0
36
top-tech:-honor-magic-v3-–-domaci-zadatak-konkurenciji

Kinez Honor nije prvi stigao na tržište preklopnih telefona, ali je pažljivo hvatao beleške korisnika i gledao kako da ih primeni u svojim izdanjima. Drugi deo R&D ekipe svojski se potrudio da steše V seriju kako bi što više izgledao kao običan telefon. I stvarno, ne odaje ga debljina. Dok u ruci držite sklopljen telefon, nećete ni naslutiti da se može otvoriti i da unutra krije duplo veći ekran. 

Možda glavna prednost V3 je funkcionalnost spoljnog ekrana. Dovoljno je veliki da ni po jednom osnovu nećete poželeti veći telefon. Paradoks, zar ne?! Jer je veći ekran nadohvat ruke. Taj veliki, da ne kažemo glavni ili master ekran je „kvadratast“, dijagonale skoro ceo pedalj. Ljubomorna konkurencija će primetiti da na sredini jedva da ima mali pregib. Da nemamo iskustva od drugih preklopnih telefona, ne bi znali gde da ga tražimo.

Upozorenje: malo je klizav. Honor je to rešio dodavanjem originalne dvodelne maske uz telefon. Donja je veća i pokriva celu poleđinu, osim kamere naravno. Levi bok se sastoji od poklopca koji nije fiksiran, jer kad se otvori telefon taj deo nestaje unutar njega. Tada maska izlazi preko leve ivice spoljnog ekrana. Gornja se sastoji samo od tankog okvira. Ukupno gledano sve deluje dobro upakovano i teško da ćete kupiti masku koja bolje paše za Honor Magic V3

Honor Magic V3

Što se tiče punjenja, možete iskoristiti i stari Huawei punjač. Probali smo jedan na 66W i telefon ga je prepoznao kao brzi punjač. Za manje od sat vremena ga napuni do vrha. Honor je bio velikodušan i u pakovanju ostavio i svoj, namenski. On je pak identičan kao četiri godine star primerak koji smo „imali na lageru“. Istih 66W teče kroz adapter jednakog oblika, veličine i specifikacija, kao i kroz kabl identičnih specifikacija kao stari Huaweiev. Ne kažemo da je loš. Čak je evidentno da se telefon puni znatno brže od konkurencije sa Zapada. Jedino ostaje žal za bržim punjačem, nije da ih Honor nema u svojoj ponudi. 

Autonomija baterije prelazi jedan dan upotrebe (celih 24 sata) bez problema. 

Da se osvrnemo na softver. Neko će pitati „Zašto kažeš Honor, a misliš na Huawei?“ iz prostog razloga što kada uđete u meni/setup, sve je isto kao kod (starih) Huawei telefona. Jeste da je Honor sada svoja i nezavisna firma, ali R&D se nije bavio redizajnom tog dela. Naspram drugih Honor telefona, V3 ima dodatnu opciju za preklopne telefone. Ostalo je sve isto – na istom mestu, iste boje, istog fonta. Zašto bi menjali dobitnu kombinaciju?

Lep dodatak u pregledu notifikacija i Kontrolnog centra je što kada povučete na ekranu na dole s leve strane dobijate notifikacije, a s desne strane kontrolni centar. Povlačenje na gore vas vodi u spisak aplikacija, što je već i očekivano. 

Honor Magic V3

Veliki displej može istovremeno prikazivati dve aplikacije, na po pola ekrana. Ako app ne podržava horizontalan, već samo vertikalan prikaz, i obrnuto, onda druga app koja deli prostor mora da se tome povinuje. U slučaju da su obe app raspoložive u oba prikaza, lako ćete ih rotirati po vašim željama i uzduž i popreko. Kada bi imali dve app kao „plutajuće prozore“ treća bi mogla biti otvorena preko celog ekrana, ispod te dve; ali ne biste ništa videli od ovih iznad. Honor ima ideju da apps u prozorima minimizujete, svaku u gornji levi i desni ugao, kada izgledaju kao veće ikone, a onda na velikom ekranu koristite treću. Izvodljivo je, ali nam deluje da je to siljenje mutitaskinga.

Mali spoljni ekran ne može prikazati istovremeno dve aplikacije (jedna gore, druga dole), kao što smo viđali kod neke konkurencije, već samo jednu. 

Oba ekrana imaju zaštitnu foliju. Na manjem se vidi i oseća rupa u foliji oko prednje kamere, a veliki ekran ima foliju po celoj površini. Minus te zaštite je što se po pomenutoj plastici hvata prašina. Mnogo više nego na „staklenim“ ekranima.  

Honor Magic V3

Kamere prave kvalitetne snimke. Nismo primetili da je neko sočivo lošije od drugih, i to je veliki plus za Honor jer većina telefona ima najbolju glavnu kameru, dok su ostale slabijeg kvaliteta. Nakon snimanja imate opcionalni korak uređenja fotografije. Sad već čuveni AI pruža odličan arsenal alata za menjanje boja, oblika, pa i sadržaja već napravljene fotografije. Magic V3 će vas držati zaokupljene kako biste uz sve filtere napravili baš tu fotografiju koju ste zamislili. 

U ovom testu smo se osvrnuli na korisničko iskustvo Magic V3 telefona. Detaljne specifikacije možete pročitati na ovom linku. Svojevremeno je izvesni japanski auto bio reklamiran kao „Veliki-mali auto“, dok se za V3 krilatica „Mali-veliki telefon“ sasvim pogodno uklapa. Mislite o tome.

Read More